Van Gaal dënon Evans

Trajneri i Manchester United, Louis van Gaal, ka thënë pas ndeshjes me Newcastle United, se nuk ka parë asgjë në lidhje me incidentin ndërmjet Jonny Evans, dhe sulmuesit Papiss Cisse.

“Nuk kam parë asgjë pasi ishte në bankë. Ishte shumë larg për të parë një gjë të tillë por nuk mund të imagjinoi se Evans mund të bëjë një gjë të tillë. Pash vetëm një kacafytje dhe në zhveshtore lojtarët nuk më kanë treguar se çfarë ka ndodhur”, deklaroi Van Gaal.