Van Dijk me gabim të madh në mbrojtje, përjetohet keq nga Klopp

Liverpool ka fituar me shumë vështirësi duelin e sotëm ndaj Watfodrit.

Një gol i Mohamed Salah në minutën e 38-të ishte i dha epërsinë fillestare Liverpoolit, shkruan Gazeta Olle.

Egjiptiani shënoi edhe golin e dytë për të kuqtë krejt në fund të ndeshjes, për rezultatin final 2-0.

Por në minutën e 81-të gjithçka ka mundur të barazohet falë një gabimi të mbrojtësit më të mirë në botë, Van Dijk.

Ai bëri një gabim amatores duke rrezikuar të shënoi autogol.

Kështu, me fitore, Liverpool tashmë ka 49 pikë dhe gjendet në pozitën e parë në tabelë.

Kurse, pozita e dytë të cilën e mbanë Leicester City, numëron plotë 11 pikë më pak në tabelë.

E krejt në fund, gjendet kundërshtari i sotëm i Liverpoolit, Watford me vetë nëntë pikë pas 17-të xhirosh./Gazeta Olle