Valon Ethemi vazhdon shkëlqimin në Turqi, shënon golin e 10 me fanellën e Istanbulsporit

Valon Et’hemi konfirmohet si golashënuesi më i mirë i Istanbulspor. Ish-futbollisti i Kukësit në Superiore gjeti sërish rrugën e rrjetës në ndeshjen e kampionatit ndaj Sivasspor.

Sulmuesi shënoi në minutën e shtatë të pjesës së parë teksa u shfaq i ftohtë nga pika e bardhë e penalltisë teksa dërgoi portierin nga një krah dhe topin në anën tjetër.

Për Et’hemin ishte goli numër 10 në kampionat dhe goli i dytë radhazi pasi shënoi edhe në ndeshjen e fundjavës së kaluar ndaj Alanyaspor.

Nga Gripshi te Ajzeraj e Alidema, top 15 asistuesit më të mirë deri më tani në Superligë

Gjimshiti i lënduar, te Shqipëria në ethe nëse do ta kenë për grumbullimin e muajit mars