Valon Berisha gjithnjë e më larg Lazios, tashmë zbulohen tri ekipet që po e kërkojnë

Lazio është gati të shesë mesfushorin kosovar 26-vjeçar Valon Berisha në afatin e ardhshëm të transferimit të janarit.

Me tre klube italiane që kërkojnë ta firmosin, sipas një raporti të gazetës italiane Il Messaggero.

Raporti detajon se si Berisha është një objektiv tregu transferimi i Brescia, SPAL dhe Hellas Verona.

Të tre klubet janë të prirur të nënshkruajnë lojtarin, i cili ka bërë vetëm gjashtë paraqitje në të gjitha garat për Biancocelesti deri më tani këtë sezon.

Mesfushori i Kosovës, që prejse u transferua te Lazio nuk e ka gjetur asnjë herë hapësirën e duhur në ekip.