Valmir Veliu fantastik, shënon gol të bukur në Superligën e Turqisë

Ish-futbollisti i KF Llapit, Valmir Veliu e ka gjetur rrugën e golit në Superligën e Turqisë.

Veliu shënoi gol në ndeshjen e xhiros së 16-të mes Giresunspor dhe Gaziantep për rezultatin 1-1, në minutën e 52-të, shkruan Gazeta Olle.

Ky ishte goli i tij i parë në Superligën e Turqisë që nga transferimi i tij.

Momentalisht kanë mbetur edhe dhjetë minuta deri në fund të takimit dhe rezultati mbetet i njëjti, 1-1.

Gaziantep është afër të rrëmbejë një pikë të rëndësishme në udhëtim, me golin e sulmuesit kosovar. /Gazeta Olle/

https://twitter.com/golsuperlig15/status/1608481375174131716?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1608481375174131716%7Ctwgr%5Ec1fd52d73fcf55353de9d8b329cd5b25bd196e0e%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fgazetablic.com%2Fvalmir-veliu-fantastik-shenon-gol-te-bukur-ne-superligen-e-turqise%2F

Bayerni e konsideron të paprekshëm Musialan

Kjo është data e prezantimit të Cristiano Ronaldos në klubin e ri