Valmir Azemi mbetet i lirë, shumë oferta në drejtim të tij

Valmir Azemi ka qenë njëri nga futbollistët më të talentuar viteve të fundit në futbollin kosovar.

Mesfushori vushtrrias ka luajtur për Trepçën, Vushtrrinë dhe Dritën, por tani ka mbetur futbollist i lirë.

Azemi njihet si një futbollist shumë kualitativ me vizion të mirë të pasimeve dhe që shënon edhe gola.

Ish-anëtari i skuadrave të mëdha kosovare është në pritje për ta vendosur të ardhmen e tij, pasi ofertat për të nuk mungojnë.

Gazeta Olle ka mësuar se disa skuadra nga Liga e Parë, por edhe nga Superliga e kanë ofertuar Azemin i cili së shpejti do të vendos për të ardhmen e tij.

/Gazeta Olle/

Ardian Nuhiu flet për skuadrën finlandeze Inter Turku, kundërshtari i parë evropian i Dritës

Trajneri i Budoqnostit flet për duelin me Llapin: Jemi klub më i madh se ata, por nuk i nënvlerësojmë