Valdes, futbollisti me më së shumti trofe i Premierligës

Victor Valdes është futbollisti me më së shumti tituj i Premierligës. Ish-portieri i Barcelonës i ka fituar 15 medalje gjatë karrierës së tij, duke u bërë lojtari me më së shumti tituj në Angli.

I dyti në listë është John Terry i Chelseat me 13 sosh, ndërsa lista pasohet nga Petr Cech i Chelseat dhe Esteban Cambiasso i Leicester Cityt me nga 12 sosh. /Gazeta Olle

2704FC2E00000578-3013322-image-a-20_1427391812727