Uzuni me gjest fantastik, pasi siguroi ngjitjen në La Liga i propozoi të dashurës martesë në stadium (Video)

27 maji do të mbetet një datë e rëndësishme dhe shumë e veçantë për futbollistin Myrto Uzuni.

Kjo pasi sulmuesi i Kombëtares Shqiptare me golin e tij ngjiti Granadën në La Liga dhe mbylli sezonin si golashënuesi më i mirë i kampionatit.

Por përveç kësaj, ai bëri një hap të rëndësishëm edhe sa i përket jetës private.

Uzuni kishte përgatitur një plan, teksa i propozoi për martesë partneres së tij, Uarda Hyseni, ne mes të fushës, duke rrëmbyer totalisht skenën në këtë mbrëmje magjike.

Ky moment bëri xhiron e rrjetit duke u komentuar gjithandej nëpër TikTok e Twitter.

“Uarda do të martohesh me mua?” – ishte fraza e cila u shfaq në ekranin e stadiumit të Granadës në fundin e ndeshjes.

Granada ndërkohë falë këtij suksesi dhe barazimit 0-0 mes Las Palmasit dhe Alavesit e mbyll kampionatin në vendin e parë.

Të gjitha ndeshjet në të njëjtën kohë, sot zhvillohet xhiro e fundit në Superligë

Xherdan Shaqiri me një asistim të jashtëzakonshëm kontribuon në barazimin e Chicagos (Video)