Uzuni bën hapin e madh në karrierë, po kompleton transferimin në La Liga

Një lajm sa i madh aq edhe befasues vjen nga Hungaria për Myrto Uzunin.

Sulmuesi shqiptar është duke bërë hapin e madh në karrierë për tu transferuar në La Liga.

Mediat e ndryshme në Hungari kanë raportuar se sulmuesi shqiptar po transferohet tek skuadra e Granadas.

26-vjeçari nuk është grumbulluar për ndeshjen e ditës së sotme dhe arsyeja është tek transferimi që po kompleton te Granada.

Dy klubet tanimë kanë gjetur marrëveshjen dhe gjatë orëve të ardhshme pritet zyrtarizimi. /Gazeta Olle/

Kepa Arrizabalaga zyrtarizon lidhjen me ‘Miss Universe Spain’ (Foto)

Zbulohen detajet, ja sa ka paguar Granada për Myrto Uzunin