Unitedi kualifikohet me ‘treshe’ (VIDEO)

Manchester United ka fituar kundër Prestonit në kuadër të Kupës FA të Anglisë, duke kaluar në rrethin tjetër të garave.

“Djajtë e kuq” triumfuan 3:1, me  golat e Anders Herreras (65’), Marouane Fellainit (72’) dhe Wayne Rooney (88’). Paraprakisht Prestonin në epërsi e kishte dërguar Laird në minutën e 47-të.

Kosovari Adnan Januzaj qëndroi për 90 minuta në bankën rezervë.