United fiton ndaj Evertonit dhe kalon në rrethin tjetër të Kupës FA

Manchester United ka kaluar në rrethin tjetër të FA Cup, pasi eliminoi Evertonin me rezultat 3-1.

Pas vetëm katër minutash lojë, Djajtë e Kuq kaluan në epërsi me anë të Antonys, ndërsa Marcus Rashford ishte asistuesit.

Mirëpo, epërsia e vendasve zgjati vetëm dhjetë minuta, pasi Conor Coady (14’) i barazoi shifrat në 1-1.

Me këto dy gola edhe përfundoi pjesa e parë, me dy skuadrat që shkuan në pushimin mes pjesëve.

Edhe pjesa e dytë nisi më mirë për Uniteditn, derisa golashënuesi i vetëm i Evetonit ndëshkoi skuadrën e tij.

Ishte minuta e 52-të e takimit, kur Coady shënoi auto-gol, për ta rikthyer skuadrën e Erik ten Hag në epërsi.

U mendua se Evertoni kishte shënuar golin e barazimit, kur Dominic Calvert-Lewin (74’) shënoi në portën e Unitedit, por ajo u anulua për pozicion jashtë loje.

United ia doli të shënonte më pas edhe golin e tretë, kur nga pika e bardhë i saktë u tregua Marcus Rashford (90+6′).

Aouar largohet nga Franca, do të luaj për vendlindjen e të parëve të tij

Chelsea në telashe të mëdha, 10 yjet e skuadrës të lënduar