Ulpiana nxjerrë në shitje biletat vjetore – nga 100 deri në 500 euro duhet të paguani për t’i ndjekur 20 ndeshje të tyre si vendas

Ulpiana është rikthyer në Superligë këtë edicion, pas disa viteve mungesë.

Megjithatë deri më tani, skuadra nga Lipjani të gjitha ndeshjet i kanë luajtur jashtë shtëpisë së tyre, shkaku i renovimit të stadiumit.

Bardhekaltërtit kanë nxjerrë në shitje biletat vjetore, ku pritet t’i zhvillojnë 20 ndeshje si vendas, 18 në Superligë dhe dy të tjera në garat e Kupës së Kosovës.

Megjithatë për 20 ndeshje, si vendas, bileta vjetore kushton 100 euro, derisa ajo VIP kushton hiq më pak se 500 euro. /Gazeta Olle/

Zyrtare: Caktohet data e meçit të ri të boksierit Florian Marku

Fitore spektakolare me rikthim e Francës ndaj Belgjikës, Gjelat në finale të Ligës së Kombeve