Ulpiana me super fanella të reja, i komplekson edhe skuadrat e Superligës

KF Ulpiana ka bërë një ndryshim të rëndësishëm para fillimit të stinorit pranveror.

Lipjanasit kanë ndryshuar zyrtarisht fanellën e parë, duke ardhur me një dizajn interesant për ndeshjet e mbetura.

Ishte vetë klubi që kontaktoi me Gazetën Olle dhe tregoi pamje se si do të duken fanellat e reja.

Ulpiana i ka mbetur besnik ngjyrave bardhë e kaltërt për fanellën e parë, teksa vazhdon poashtu të mbajë para dhe pas tre sponzorët e saj besnik./GazetaOlle/