Ulpiana me ‘goditjen’ e madhe në afatin kalimtar, transferon sulmuesin brazilian

Ulpiana, ka bërë njërin nga përforcimet më të madh në këtë merkato.

Ekipi nga Lipjani ka arritur marrëveshjen me sulmuesin Marclei Santos.

Eksperienca e fundit e ish-futbollistit të kuqezi i përkiste Superligës, ku shkëlqeu dhe ishte në radarin e disa skuadrave vendore dhe ndërkombëtare, mirepo sulmuesi brazilian, keto oferta i ka lënë pas për t’ju bashkuar Ulpianës.

Mund të jetë një imazh i 2 persona dhe njerëz në këmbë

Drejtuesit e skuadrës qytetase e kanë mbyllur me një firmë në kontratë takimin me Santos, që në këtë mënyrë i shuan shpresat përfundimisht ekipeve tjera.

Nërkohë, prezantimi në faqen zyrtare të klubit do të vijë së shpejti.

Ballkani vazhdon përgatitjet jashtë Kosovës, në vendin me kushtet klimatike shumë të përshtatshme

Nesër dalin në shitje biletat për ndeshjen e kthimit Deçiq – Drita, këto janë çmimet