Ulpiana falënderon përzemërsisht Denis Halitin: Nuk po të themi lamtumirë, vetëm mirupafshim

Futbollisti i njohur, Denis Haliti, ka vendosur që ta braktisë futbollin e Kosovës.

Mbrojtësi i majtë ka vendosur që t’i bashkohet familjes së tij në Zvicër, shkruan Gazeta Olle.

Haliti u transferua te Ulpiana gjatë merkatos së verës, por tani ka arritur marrëveshjen me drejtuesit e klubit duke mbyllur me mirëkuptim aventurën e tij te kjo skuadër.

Klubi nga Lipjani përmes një postimi në faqen zyrtare ka falënderuar Halitin, duke i uruar shumë suksese në vazhdim.

Shkrimi i plotë nga KF Ulpiana: 

Faleminderit përzemërsisht Denis Haliti për këto ndeshje emocionuese.

Mbrojtësi i majt i afruar përgjatë merkatos së verës ka arritur marrëveshjen me drejtuesit e klubit duke mbyllur me mirëkuptim aventurën e tij në klubin tonë. Deni po udhëton drejt Zvicrrës për t’iu bashkuar familjes dhe sigurisht për të vazhduar karrierën në shtetin helvetik.
Kontributi i Denit për klubin dhe fanellën e Ulpianës do të mbahet mend gjatë, emri i tij do përmendet gjithmonë. I jemi mirënjohës gjithmonë DENIT! Shumë suksese në vazhdim djalosh i artë!

Krejt në fundë, Deni, nuk po të themi lamtumirë, vetëm mirupafshim.

/Gazeta Olle/ 

Florian Marku dështon në matjet para meçit, ja çfarë do të ndodhë tani

Florian Marku: Nesër vjen titulli i parë për mua, kam ëndërruar shumë për këtë moment