Uells – Iran, përfundojnë 45 minutat e para

Kanë përfunduar 45 minutat e para në sfidën e xhiros së dytë në Grupin B, mes Uellsit dhe Iranit.

Ka qenë një duel me shumë raste shënimi, por pa arritur që topi të dërgohet në rrjetë.

Mysafirët shënuan gol në minutën e 16-të me Ali Gholizadeh, por që u anulua për pozitë jashtë loje.

Gjithsesi 45 minutat e para përfunduan ashtu siç filluan me rezultat të bardhë 0-0. /Gazeta Olle/

Trajneri i Ganës akuzon gjyqtarët: Nuk ishte penallti, vetëm pse ishte Ronaldo e akorduan

Thiago Silva “thumbon” trajnerin serb: E more vesh kush jemi ne?