UEFA zbulon vendimin për kafshimin e Suarezit

Mediat e huaja kanë raportuar se Luis Suarez kafshoi të martën mbrëma Demichelisin, në ndeshjen Manchester City – Barcelona.

UEFA pak orë më parë ka dalë me një vendim, në të cilin thuhet se ndaj Suarezit nuk do të merret asnjë vendim.

“Asgjë nuk është përmendur në këto raporte, dhe asnjë aksion nuk do të mirret në drejtim të Suarezin”, ka konfirmuar një zyrtar i UEFA-s.