UEFA luan përsëri me ndjenjat serbe: Zbukuron faqen zyrtare me këtë foto të madhe

Sonte përpos natës së shqiptarëve anë e mbanë botës, duket se është edhe nata e UEFA-s. Pasi që luajti me ndjenjat serbe duke iu qitur fillimisht minus 6 pikë në tabelë, UEFA bëri një surprizë të bukur edhe në Facebook, shkruan Gazetaolle.com.

Në faqen zyrtare në këtë rrjet social, UEFA e shpërndau një foto të një tifozi të Shqipërisë, me fytyrën e tij që ishte e mbuluar me ngjyrat kuqezi dhe me shqiponjën dykrenore. Hapësira për komente u vërshua nga shqiptarët dhe serbët, me këta të fundit që ‘lehnin’ me sharjet e zakonshme.

10394625_895136287205885_5204687457325655607_n
Fotoja e publikuar nga UEFA në Facebook