UEFA i beson shumë Enea Jorgjit, arbitri shqiptar merr ndeshjen e karrierës në Europë

UEFA i beson së tepërmi arbitrave shqiptarë.

Enea Jorgji është graduar në Europa League, për të marrë përgjegjësinë e një nga ndeshjeve më të rëndësishme që ka gjykuar në karrierë.

Ai do të jetë kryesori i takimit mes Ferencvaros dhe Monaco.

Kjo përballje do të luhet në ditën e enjte për Europa League

Operohet Florentino Perez, nuk udhëton me skuadrën për transfertën e Leipzigut

Shtyhet ndeshja Ballkani – Prishtina, kjo është arsyeja