UEFA: Cana është ylli i Shqipërisë, këta tre lojtarë kanë luajtur rregullisht

Shtëpia e futbollit evropian ka bërë sot një përshkrim për Kombëtarn shqiptare, e cila për herë të parë do të marrë pjesë në një kampionat evropian.

Sipas ‘uefa.com’, ylli i Shqipërisë është kapiteni Lorik Cana, i cili pritet të bëhet lojtari i parë me 100 paraqitje për kuqezinjtë.

“Cana ka 89 ndeshje, përfshirë edhe tetë në kualifikime për EURO 2016. Dy lojtarët tjerë të vetëm që kanë luajtur rregullisht në kualifikime janë Etrit Berisha dhe Taulant Xhaka”, shkruan uefa.com, përcjell GazetaOlle.com.

Në fund, UEFA pasquron momentet më të mira të Canës gjatë ndeshjeve kualikuese. /Olle