U prezantua te Rabotnicki, Armend Alimi pëson dëmtim dhe humb sezonin

Përforcimi i ri i Rabotniçkit, Armend Alimi ka rezultuar i pa fat, pasi mesfushori kumanovar është lënduar në fazën përgatitore me ekipin e tij, duke mbyllur kështu para kohe sezonin.

Klubi i Rabotniçkit ka njoftuar përmes faqes zyrtare se futbollisti i tyre Alimi është lënduar në Antalia, duke dëmtuar tendinën në këmbën e majtë.

Për të njëjtën Armend Alimi iu ka nënshtruar një operimi, i cili është kryer me sukses, ndërsa mesfushori do të mbetet jashtë fushave për 6 muaj.

Fati i keq për Armend Alimin, lëndohet dhe mbyll sezonin para kohe!

Alimi ka lënë Shkëndijën pas sa viteve, për të kaluar te Rabotnicki.

Duket se mesfushori, debutimin zyrtar me klubin e ri, do ta bëjë kampionatin e ardhshëm.

Skenari i ri për Armando Brojën, zbulohet vendimi i Chelseat për sulmuesin shqiptar

PSG pa tre portierët e ekipit të parë për ndeshjen e fundjavës ndaj Nice