U lëndua me kombëtaren, ja kur do të rikthehet Kylian Mbappe

Pasi u lirua nga ekipi kombëtar francez për shkak të një dhimbje në këmbën e tij të djathtë gjatë lojës kundër Bosnjës (1-1) në Strasburg, sulmuesi Mbappé është nën mbikëqyrjen e departamentit mjekësor të PSG.

Ai u ankua për një dhimbje dhe menjëherë mori lejën e trajnerit Deschamps për largim nga grupi, përcjell GazetaBlic Sport.

Sulmuesi kreu teste diagnostikuese plotësuese të premten dhe stafi mjekësor i klubit francez po pret që rezultatet të hartojnë planin e punës së lojtarit.

Megjithatë, lajmi i mirë është se Mbappé do të jetë nën urdhrat e Pochettino për ndeshjen e Ligës së Kampionëve të PSG ndaj Brugge, e cila zhvillohet me 15 shtator.

Sot fillon Liga e Dytë e Kosovës në futboll me një ndeshje shumë interesante

Kampionët e nisin me fitore edicionin e ri në Superligën e Juniorëve, triumfojnë edhe Drita dhe Prishtina