U largua nga Prishtina, Atanda prezantohet tek skuadra e re duke bërë shqiponjën

Ish-lojtari i Prishtinës dhe Partizanit, Sodiq Atanda do të vazhdojë karrierën e tij futbollistike në skuadrën e Dhofar FC, që bën pjesën në shtetin e Omanit, në Lindjen e Mesme.

Një rol kryesor patën dy menaxherët shqiptarë, Ilir Halili dhe Indri Caca, të cilët arritën të bindnin Atandën, shkruan Sport Ekspres.

Mbrojtësi nuk e ka harruar shtetin shqiptar, teksa nuk ka nguruar të bëjë simbolin e shqiponjës gjatë prezantimit në skuadrën e re.

Përveç Partizanit, 28-vjeçari ka luajtur me Apoloninë dhe Prishtinën. Me ekipin kosovar, Atanda luajti vetëm 6 muaj.

Çiftet gjysmëfinaliste në Copa del Rey

Futbolli vendor rikthehet në aksion, katër super sfida na presin sot në Kupën e Kosovës