U largua tri ditë më parë si i lirë nga Lazio, tani klubi italian kthehet dhe i kërkon Strakoshës të nënshkruajë përsëri

Thomas Strakosha është larguar nga Lazio pas 10 viteve qëndrim tek klubit italian.

Portieri shqiptar iu bashkua klubit italian në moshën 17-vjeçare nga skuadra greke Panionios dhe që nga ajo kohë nuk ka lëvizur, përjashtim një sezon të kaluar si huazim te Salernitana.

Strakosha ka mbetur i lirë, por ai ende nuk ka vendosur se ku do ta vazhdojë karrierën e tij, edhe pse ofertat nuk mungojnë sidomos nga kampionati anglez.

Sipas gazetës italiane “Il Tempo”, largimi i papritur i Pepe Reinës si dhe mungesa e akordit me portierin Orestis Karnezis ka bërë Lazion të vihet në kërkime për të zgjidhur këtë problem dhe ti mundësojë teknikut Maurizio Sarri alternativa për portën edhe gjatë fazës përgatitore.

Igli Tare ka kontaktuar portierin shqiptar për ta parë situatën e tij momentale.

Lazio është gati t’ia plotësojë të gjitha kushtet Strakoshës dhe t’i ofrojë kontratë të re katër vjeçare.

Feronikeli nis të riorganizohet, trajneri i njohur merr drejtimin e ‘Industrialistëve’

Grasshoppers ende nuk ka marrë vendim për Meritan Shabanin