U largua ditën e fundit nga Barcelona, futbollisti akuzon drejtuesit: Me shiten pa dëshirën time!

Barcelona largoi disa futbollistë nga ekipi gjatë afatit kalimtar veror.

Njëri nga të larguarit ishte edhe Emerson Royal, i cili u transferua te Tottenham Hotspur, shkruan Gazeta Olle.

Mbrojtësi brazilian u ble dhe u shit nga katalunasit gjatë kësaj merkatoje.

Në një intervistë për gazetën spanjolle ‘Marca’, Emerson u shpreh se Barça e shiti kundër vullnetit të tij.

“Kur mbërrita isha i sigurt se Barcelona nuk donte të më shiste, por duke parë atë që ndodhi e kuptova se më kishin afruar për të më shitur. Takova drejtuesit e klubit. Ata filluan të më thonë se situata e klubit nuk ishte e mirë, se po kalonin një kohë të vështirë dhe se ishte më mirë për të ta shisnin”, tha fillimit ai.

“Unë jam i zgjuar dhe erdhi një kohë kur kuptova se ata po më thoshin të thonin të largohesha. Ata po më nxirrnin jashtë me fjalë shumë të mira’’, tha Emerson.

/Gazeta Olle/

Racizmi në Hungari, FIFA nis hetim dhe paralajmëron masa të ashpra – mund të përfitojë Shqipëria

Prizreni 16 shënon fitore të madhe, eleminon Pejën dhe kalon në finale