U eliminuan nga Liga e Konferencës, Shkëndija dhe trajneri Ernest Gjoka ndajnë rrugët

Klubi shqiptar nga Tetova, Shkëndija ka njoftuar zyrtarisht ndarjen me trajnerin Ernest Gjoka.

Shkëndija nuk arriti të korrte asnjë sukses në Kupat e Europës, ku në katër ndeshjet europiane i ka humbur të katërta midis kualifikuesve të Champions-it dhe Ligës së Konferencës.

“KF Shkëndija komunikon ndërprerjen e bashkëpunimit me trajnerin Ernest Gjoka”.

“Kryesia dhe tekniku tiranas me marrëveshje të dyanshme kanë vendosur se ndarja në këtë moment është në interes të të dyja palëve”, thuhet në njoftimin e klubit shqiptar.

Gjoka mori drejtimin e skuadrës tetovarë në tetorin e vitit 2019 duke e përfunduar aventurën e tij pas gati dy vitesh.

Ditëve në vazhdim klubi do të vendos për trajnerin e ri të cilit do t’i besohet bankina për sezonin 2021/2022.

/Gazeta Olle/

Real Madridi i premton Mbappes një bonus marramendës, por vetëm me një kusht

Po shkëlqen te Drita, Muharrem Jashari: I lumtur që jam pjesë e kësaj familje