U dëmtua rëndë ndaj Interit, ja sa do të mungojë ylli i Shakhtarit

Futbollisti i Shakhtar Donetsk, Lassina Traore do të mungojë për një kohë të gjatë.

Klubi ka konfirmuar se futbollisti do të jetë jashtë fushave të gjelbra deri në një vit, pas lëndimit të rëndë në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Interit, shkruan Gazeta Olle.

Lëndimi i Treores erdhi pas një dueli me Denzel Dumfries.

Këmba e Traore u kap rastësisht nën trupin e lojtarit të Interit, kështu që ai dëmtoi gjurin.

“Nyja e gjurit është e dëmtuar. Pas dy javësh, ai do të operohet. Lëndimi është vërtet serioz. Shërimi i Traore mund të zgjasë nga nëntë muaj deri në një vit”, konfirmon klubi.

/Gazeta Olle/

Malisheva – Befasia në Superligë: Thaqi zbulon ‘sekretin’ e rezultateve pozitive, synimet dhe rivalët për titull

Erza Muminoviq fiton medaljen e bronztë në Kampionatin Botëror U21