U ankuam për stadiumin e Gjilanit, por stadiumi më i madh shqiptar është në gjendje akoma më të tmerrshme

Ka filluar takimi derbi i kësaj jave në Kategorinë Superiore mes Tiranës dhe Partizanit.

Kjo ndeshje është e shumëpritur për sportdashësit shqiptarë duke njohur historikun e rivalitetin e kësaj përballje të zjarrtë mes ekipeve të kryeqytetit.

Gjendja e stadiumit “Air Albania” ku po zhvillohet kjo ndeshje nuk është në gjendje të mirë.

Mediet shqiptare kanë publikuar fotografi dhe video të fushës së gjelbërt para fillimit të përballjes.