U-20: Kosovë – Estonia, mbyllet ndeshja me këtë rezultat

Kombëtarja e Kosovës U-20 në volejboll ka pësuar humbjen e parë.

Në ndeshjen e luajtur sot në Pallatinë e Rinisë dhe Sportit në Prishtinë, Kosova u mposht nga Estonia, shkruan Gazeta Olle.

Pas tre seteve, mysafirët fituan me rezultatin 3:0. (13:25, 17:25, 12:25)

Kosova ndeshjen e radhës tashmë do ta ketë ndaj Zvicrës.

Ky takim zhvillohet po në Prishtinë pas dy dite dhe fillon nga ora 18:00.