Tyson Fury – Deontay Wilder, ja në anën e cilit boksier është Khabib Nurmagomedov

Khabib Nurmagomedov i ka uruar fat Tyson Fury para meçit me Deontay Wilder këtë fundjavë.

Fury do të mbrojë titullin e tij botëror në peshën e rëndë për herë të parë në rimeçin me Wilder në T-Mobile Arena në Las Vegas, përcjell GazetaBlic Sport.

Khabib javën e kaluar ishte në Manchester, për ta shikuar ndeshjen e “Djajve të Kuq”.

Në fotografitë e postuara të Nurmagomedov me Ronaldon në rrjetet sociale, Fury i komentoi Khabibit duke i thënë: “Dyshe Legjendare”.

Nurmagomedov ia ktheu duke i thënë “Fat të mirë këtë fundjavë”.

Edhe më herët, Khabib Nurmagomedov ka shprehur simpatinë e tij për boksierin britanik.

Wilder dhe Fury do të përballen këtë të shtunë.

Isak kërcënon Kosovën: Duam vetëm fitoren

Dardanët arrijnë në Stokholm