Turqia – Kosova, a e keni pritur këtë rezultat

Kosova ka treguar forcën e saj në futsall duke e mposhtur Turqinë me rezultat 5-2.

Kosova tregoi fuqinë e saj duke demoluar  Turqinë.

Golat për Kosovën i shënuan Dani Alaj (2), Jeton Rukovci (1) dhe Arbër Dobroshi (2).

Kosova ka krijuar shumë raste të mira dhe lojë atraktive. /olle/

kosova 2