Turqia e pa fat, Sneider shpëton Holandën, barazon Italia (VIDEO)

Turqia ka qenë e pa fat, pasi Wesley Sneider ka shpëtuar Holandën nga humbja.

Deri në sekondat e fundit të shtesës, turqit ishin duke fituar 1:0, me golin e Burak Yilmazit, mirëso mesfushori i Galatasarayt realizoi për 1:1, duke ua mohuar tri pikë.

Ndërkohë, në Sofje, Bulgaria dhe Italia luajtën 2:2. Ishte Eder që barazoi shifrat në pesë minutat e fundit për Italinë. Popov e Micanski realizuan për vendasit, që shënuan edhe një autogol për mysafirët.

Belgjika i dha pesëshe Qipros (5:0).

https://www.youtube.com/watch?v=MYo7ltt_94Q

https://www.youtube.com/watch?v=udMvwh5ZgCY