Tunizi – Francë, formacionet zyrtare

Franca do të takohet me Tunizinë në rrethin e tretë të Grupit D në Kampionatin Botëror.

Ndeshja që fillon në ora 16:00, do të luhet në stadiumin “Education City Stadium”.

Franca luan në këtë takim me shumë komoditet, pasi tashmë kanë siguruar vendin e parë dhe kalimin në 1/8 e finales.

Në anën tjetër, Tunizia duhet të shpresojë në mrekulli dhe t’i mposhtë Gjelat me rezultat bindës, duke shpresuar në anën tjetër që Danimarka të mposhtë Australinë, por jo më shumë se një gol dallim.

Formacionet zyrtare:

TuniziaDahmen; Kechrida, Talbi, Meriah, Ghandri, Maaloul; Skhiri, Laïdouni, Ben Romdhane, Ben Slimane; Khazri.

Franca: Mandanda; Disasi, Varane, Konaté; Coman, Tchouaméni, Fofana, Veretout, Camaving, Guendouzi; Kolo Muani.

Australi – Danimarkë, formacionet zyrtare

Kupa e Kosovës në futsal, mësohen çiftet e rrethit të parë