“Tronditëse”: Trajneri thotë që super-ylli i Real Madridit duhet të pensionohet (FOTO)

Ish-trajneri i Bayern Munich, Jupp Heynckes, i ka kujtuar me shaka ish-lojtarit të tij Toni Kroos se mund të pensionohet që tani që fitoi Ligën e Kampionëve për herë të tretë në karrierën e tij.

Mesfushori i Gjermanisë ka qenë dhe pjesë e Bayernit në tripletën kur ishte pjesë e Bayernit në sezonin 2012-2013.

Sipas Heynckes, Toni është një futbollist strateg, i cili është shndërruar në futbollist edhe më të mirë pas kalimit te Real Madridi.

kroos

“Toni është 27 vjeç dhe ka fituar 3 herë Champions-in, fitoi tripletën me Bayernin dhe ngriti Kupën e Botës me Gjermaninë. Ai duhet vetëm të ulë receptorin e telefonit tani”.

Toni është një strateg, është zhvilluar në një lojtar akoma më të mirë në Madrid. Ai luan siç do trajneri”, Heynckes nga “Sport Bild”.

"VfL Wolfsburg v Real Madrid CF - UEFA Champions League Quarter Final: First Leg" Toni+Kroos+Real+Madrid+CF+v+Cordoba+CF+iblr37sJeFhl