Tri skuadra në garë për të, Alioski mendon rikthimin në Evropë

Ezgjan Alioski do të rikthehet në Evropë vetëm pas një viti të kaluar në Arabinë Saudite.

Anësori shqiptar që përfaqëson Maqedoninë e Veriut nuk do të mbetet tek skuadra Al-Ahli, pasi kjo e fundit ka rënë nga elita e futbollit arab.

E ardhmja e Alioskit është përsëri në Evropë dhe tanimë ka tri oferta para vetës për të vendosur të ardhmen e tij.

30-vjeçari ka marrë dy oferta nga Turqia dhe një tjetër nga elita e futbollit gjerman Bundesliga.

Kampioni në fuqi i Turqisë, Trabzonspor si dhe gjiganti nga Stambolli, Besiktas janë dy skuadrat që duan shërbimet e tij.

Interesim për Alioskin ka shprehure dhe skuadra gjermane Freiburg, derisa mediat e ndryshme në Gjermani dhe Turqi kanë raportuar se gjatë javës së ardhshme pritet të definohet e ardhmja e anësorit shqiptar.

Alioski u bashkua me Al-Ahli verën e vitit të kaluar nga Leeds United, derisa ka kontratë me klubin arab deri në verën e vitit 2023.  

Rikthim i bujshëm te Manchester United, Ferguson bëhet dhe një herë pjesë e “Djajve të Kuq”

Trajneri i Norwichit me fjalë të mëdha për Milot Rashicën