Trepça – Trepça ’89, shkon në vazhdime (VIDEO)

Derbi mitrovicas në kuadër të rrethit të dytë të Kupës, ndërmjet Trepçës dhe Trepçës ’89  është mbyllur 1:1 brenda 90 minutave.

Ishte Ibrahim Peci ai që kaloi në epërsi, Trepçqa ’89 në minutën e 23 nga penalltia, ndërsa barazoi Arlind Rashica për Trepçën në pjesën e dytë.

Fituesi I kësaj ndeshjeje do të dihet pas vazhdimeve ose penalltive.