Trepça fiton ndeshjen me Rahovecin, shpallen kampion vjeshtor në Art Motion Superliga

Trepça rikthehet tek fitorja në Minatori, duke dimëruar si kampion vjeshtor në Art Motion Superliga e Kosovës.

Vreshtarët me këtë humbje renditen në zonën e Play Out, me vetëm tre fitore dhe nëntë humbje.

Trepça nga fillimi e deri në fund ishte më e mirë se Rahoveci, duke mos e rrezikuar asnjëher fitoren në shtëpi.

Më i disponuari në këtë ndeshje ishte Jackson (Rahoveci), me 23 pikë, por që nuk pati ndihmën e bashkëlojtarve për të mposhtur minatorët.

 

Gjyqtarja shqiptare që nga një ligë anonime përfundon si arbitre në Gjermani

Gazeta ruse ka disa fjalë për Shqipërinë, tremb Rusinë