Trepça ’89 ndalet në shtëpi, Vushtrria vazhdon me fitore – Rezultatet dhe renditja tabelare në dy grupet e Ligës së Parë

Janë zhvilluar duelet e xhiros së 18-të në dy grupet e Ligës së Parë së Kosovës në futboll.

Lideri aktual i Grupit A, Trepça ’89 nuk ka arritur më shumë se një barazim 0-0 përballë Drenasit, teksa me të njëjtin rezultat u mbyll edhe takimi tjetër mes A&N dhe Besës së Pejës.

Ndërkohë në Grupin B janë zhvilluar dy takime të tjera, të cilat i kanë takuar skuadrave vendase.

Vushtrria ka mposhtur me shumë mund Flamurtarin me rezultat të ngushtë 2-1, derisa Vllaznia e Pozhoranit ka mposhtur Arbërinë 4-1.


Grupi A – Rezultatet dhe renditja 


Grupi B, rezultatet dhe renditja 

 

 

/Gazeta Olle/

Hyseni: Nuk jemi të kënaqur me barazimin, pasi dihen objektivat që kemi

Lushtaku flet pas humbjes nga Malisheva: Na mposhtën falë gabimeve tona