Trepça ’89 kërkon fitoren në tavolinë ndaj Feronikelit, pasi klubi nga Drenasi ka merkaton e bllokuar dhe kishte gjashtë lojtarë të rinj në protokoll

Feronikeli ka arritur ta mposht Trepçën ’89 në 1/8 e finales në Kupën e Kosovës.

Por rezultati i arritur në fushë 1-0 mund t’i mos vlejë skuadrës nga Drenasi, pasi Trepça ’89 ka shtruar ankesë në FFK. S

htëpia më e madhe e futbollit botëror, FIFA i ka bllokuar përkohësisht merkaton Feronikelit, por kjo gjë duket se nuk i ka lënë përshtypje skuadrës nga Drenasi që ka afruar gjashtë futbollistë të rinj në afatin kalimtar të janarit.

Donat Hasani, Fitim Susuri dhe Adem Maliqi ishin në fushë nga minuta e parë ndaj Trepçës ’89, derisa Endrit Baholli dhe Shpresim Zogu u inkuadruan nga banka rezervë.

Ndërkohë transferimi i gjashtë portieri Armend Blakqorri gjithashtu ishte në protokoll, por që nuk luajti.

Trepça ’89 ka bërë ankesë në Komisionin e Garave të FFK-së ku i ka paraqitur provat se ndeshja në fjalë nuk duhet të regjistrohet.

Njoftimi i plotë nga Trepça ’89:

Klubi Futbollistik Trepça’89 njofton se ka paraqitur ankesën drejtuar Komisionit të Garave të FFK-së, rreth ndeshjes së zhvilluar në kuadër të Kupës së Kosovës regjistruar si 1/8 e finales mes KF FERONIKELI 74 – KF TREPÇA’89.
Në dokumentin e dërguar paraqitet ankesa e dërguar me provat dhe nenet e bazura në rregullorën e Federatës së Futbollit të Kosovës. /Gazeta Olle/

Peja rikthehet te fitoret, mposht Rahovecin

Roma kthehet te fitoret, mposht me rezultat të pastër Empolin