Trepça ’89 ia rrëmben Drenicës mbrojtësin e talentuar Erdin Dushi

Trepça ’89 ka filluar përgatitjet maksimale për edicioni e ri, pas rikthimit në elitën e futbollit kosovar.

Minatorët deri më tani kanë prezantuar vetëm një transferim, Bleon Sekiraqën, derisa po mundohen ta ruajnë edhe strukturën me futbollistët më të dalluar në edicioni e fundit.

Siç mëson Gazeta Olle, Trepça ’89 ka fituar edhe garën për futbollistin e Drenicës, Erdin Dushi.

Mbrojtësi i talentuar ka treguar paraqitje mjaft të mira gjatë sezonit të fundit me kuqezinjtë.

Dushi ishte pjesë e formacionit bazë të Drenicës në pjesën dërmuese të edicionit pranveror.

Kujtojmë se skuadra nga Skenderaj po përballet me probleme financiare, dhe disa nga futbollistët kryesor po zgjedhin largimin nga klubi. /Gazeta Olle/

 

Ish-mbrojtësi i Prishtinës, Atanda rikthehet në Kampionatin Shqiptar

Leart Shkodra, shpresa e madhe e futbollit gjilanas dhe kosovarë