Trepça ’89 – Drita, publikohen formacionet zyrtare

Sot (e shtunë) starton edicioni i ri 2022/23 i Superligës së Kosovës në futboll. 

Skuadra e rikthyer në elitë, Trepça ’89 e fillon sezonin e ri në shtëpi, ku i pret nënkampionët e Dritës, shkruan Gazeta Olle.

Janë publikuar formacionet zyrtare për këtë përballje.

KF Trepça ’89: Kaqiu, Muja, Rexhaj, Ameworlorna, Dushi, Peci, Nimani, Rrahmani, Gashi, Sekiraqa, Mba.

FC Drita: Maloku, Krasniqi, Limani, Balde, Blakqori, Namani, Jashari, Baftiu, Kryeziu, Selmani, Simonovski.

Ndeshja zhvillohet me fillim nga ora 17:00.

/Gazeta Olle/

 

Gjilani – Ferizaj, publikohen formacionet zyrtare

Prishtina dhe Gjilani fitojnë në frymën e fundit, Drita e nis sezonin e ri me barazim