Trepça ’89 dhe Prishtina kërkojnë këndelljen, formacionet zyrtare

Trepça ’89 do të pres Prishtinën në stadiumin ‘Riza Lushta’ në Mitrovicë në kuadër të xhiros së 18-të në Albi Mall Superligë.

Dy rivalët e vjetër në këtë duel vijnë në një moment jo të mirë dhe kërkojnë këndelljen.

‘Minatorët’ ndodhen në vendin e parafundit në tabelë me 18 pikë, pesë më pak se Prishtina që zë vendin e katërt në tabelë.

Vendasit synojnë tre pikët për të dimëruar më të qetë, në anën tjetër Prishtina kërkon pikë nga ky udhëtim i vështirë.

Formacionet zyrtare:

Trepça ’89:

Prishtina:Nika, Belica, Mici, Ramadani, Bytyqi, Useini, Gashi, Kryeziu, Krasniqi, Uka, Shefiti.

/Gazeta Olle/ 

Malisheva pret Llapin, formacionet zyrtare

Gjilani pret Ballkanin në derbin e javës, formacionet zyrtare