Tre shqiptarë startojnë te Zvicra

Zvicra e pret në shtëpi skuadrën e Estonisë për të zhvilluar ndeshjen në kuadër të Euron 2016. Më poshtë i keni formacionet zyrtare të këtij takimi.

Për Zvirën startojnë Behrami, Shaqiri dhe Xhaka, ndërsa rezervistë janë Xhemaili, Kasami dhe Mehmedi.

Formacionet:

Zvicër: Sommer, Lichtsteiner, Schar, Djorou, Rodriguez, Behrami, Inler, Xhaka, Shaqiri, Seferovic, Drmic

Estoni: Pariko, Kallaste, Klavan, Jaager, Teniste, Antonov, Mets, Dimitrijev, Vaassiljev, Anier, Zenjov