Tre largime të mëdha nga Malisheva, transferohen te kjo skuadër

Mërgim Pefqeli, Hasan Hyseni dhe Gentrit Dumani do të jenë lojtarë të FC Prishtina.

Siç mëson “Livesport”, treshja e FC Malishevës kanë finalizuar marrëveshjen me kryeqytetasit, derisa pritet vetëm zyrtarizimi.

Këto pritet edhe të jenë transferimet e para te bardhekaltrit, në një epokë të re të filluar nën urdhërat e Ismet Munishit.

Kujtojmë që edicionin e kaluar, Malisheva siguroi qëndrimin në Superligë, vetëm pasi mposhti FC Vushtrria në barazh.

Drenica ende pa plan për fazën përgatitore, kapiteni shpreson në organizim të shpejt të klubit

Ekskluzive: SC Gjilani afër akordit me mesfushorin e njohur nga Kategoria Superiore