Tre gjigantë anglezë në luftë për Alvesin

‘Sport.es’ e Spanjës shkruan sot se tre gjigantë anglez po interesohen për Dani Alvesin. Mbrojtësi i djathtë i Barcelonës do të largohet në verë, kurse skuadra e ardhshme me gjasë mund të jetë PSG.

“Manchester United, Arsenal dhe Liverpool, janë klubet që së fundi po interesohen për brazilianin”, shkuan ‘Sport.es’.

Dy ditë mirë parë, Alves refuzoi edhe ofertën e fundit të Barcelonës për vazhdimin e kontratës. (Gazeta Olle)