Tre futbollistët e Gjilanit huazohen te Vitia

Sport Club “Gjilani” do të huazojë disa lojtarë në klubin e Vitisë.

Burime të Gazetës “Sheshi” bëjnë të ditur se qendërmbrojtësi Albin Halimi, sulmuesi anësor Ismet Hamdiu dhe mesfushori Omer Shemsiu do të huazohen te Vitia.

Vitin e kaluar ata kanë qenë pjesë e juniorëve, ndërsa këtë vit janë stërvitur me ekipin e parë.

Sezoni i ri do t’i gjejë ata si lojtarë të Vitisë, e cila luan në Ligën e Parë të Kosovës.

Vitia stinorin e ri pritet të jetë “arrë e fortë” për kundërshtarët në krye me trajnerin e tyre Trimnor Hasanin.

A&N nuk ndalet, prezanton transferimin e radhës

ZYRTARE: Drita nuk ka të ndalur, prezanton Ardit Tahirin