Tre futbollistë të Përfaqësueses së Kosovës ende pa skuadër

Tre futbollistë të përfaqësueses së Kosovës ende nuk kanë gjetur skuadër për edicionin e ri.

Bëhet fjalë për Alban Mehen, Valmir Sulejmanin dhe Fanol Përdedajn, shkruan futbollikosovar.

mehaaa

Meha vitin që shkoj ishte pjesë e ekipit turk, Konyaspor, me të cilin fitoj edhe Kupën shtetërore.

Fanol Përdedaj vitin që shkoj mund të thuhet se ishte një nga vitet më të dobëta të karrierës së ti, ku në skuadrën 1860 Munchen, luajti shumë pak ndeshje, mirëpo ishte edhe i lënduar, pothuajse gjysmë sezoni.

Perdedaj

Sulejmani pjesë e Hannover 96, vitin që shkoj është paraqitur për skuadrën e dytë që luante në kategoritë e ulëta në Gjermani.

Valmir Sylejmani