Trajneri i Tiranës e lë skuadrën pak minuta para ndeshjes, presidenti kërkoi ndryshime në formacion

Në momentet që po flasim, po luhet edhe takimi në mes Laçit dhe Tiranës.

Kryeqytetasit megjithatë sot janë pa kryetrajnerin e tyre, Nevil Deden, përcjellë Gazeta Olle.

Sipas medieve në Shqipëri, arsyeja e mungesës së Dedes lidhet me Presidentin e skuadrës, Refik Halili.

Njoftohet se dyshja ka pasur një takim mes tyre pak minuta para fillimit të ndeshjes së kësaj jave.

Presidenti i ka kërkuar trajnerit të bëjë një ndryshim në formacion, teksa ky i fundit nuk ka pranuar të dal jashtë skemave të tij dhe është larguar duke e lënë skuadrën pa trajner për këtë duel.

Pas largimit të trajnerit, nga formacioni titullar është larguar edhe Kuka vendin e të cilit e ka zënë Danso.