Trajneri i Southampton me fjalë të mëdha për Armando Brojën

Goli i Armando Brojës ndaj Leeds i mjaftoi Southampton që të merrte fitoren e parë në këtë sezon në Ligën Premier.

Trajneri i Southampton, Ralph Hasenhutt, ka vendosur që të luajë sot me sulmuesin shqiptar nga minuta e parë dhe kjo iu shpërblye.

“Kjo fitore ishte shumë e merituar, ishim më të rrezikshëm se ndaj Chelseat”.

“Broja? Kur luajti nga minuta e parë me Sheffield, nuk isha aq i impresionuar nga ai. Paraqitja e sotme ishte shumë e mirë, shumë herë më mirë sesa me Sheffield”.

“Goli do t’i japi besim Brojës dhe me të vërtetë ky djalosh ka diçka të veçantë”.

“Është kërcënim te zona rivale dhe ka shpejtësinë e duhur për të arritur te një mbrojtës dhe që të godas portën”.

“Adams ishte i dëmtuar, na duhej një sulmues i madh. Armando shënoi me Shqipërinë dhe mendova se do të ishte momenti i duhur për të që të na tregonte se mund të luajë për 90 minuta”, ka thënë trajneri.

Shqiptari i Southamptonit shënoi golin e tij të parë në Ligën Premier, që doli të ishte fitores ndaj Leeds United.

Castillejo tregon arsyen pse qau pas ndeshjes: Nuk më donte as nëna ime

Botërori 2023 për femra: Grima zbardh listën e Kombëtares, nisin përgatitjet për Armeninë dhe Poloninë