Trajneri i Shkupit, Sedloski , pasi eliminoi Llapin: Luajmtë ndaj një ekip shumë të mirë

Mbyllet ndeshja e dytë, e raundit të parë në ligën e konferencës së UEFA-s, me barazim 1-1 në stadiumin “Fadil Vokrri”, në Prishtinë.

Në ndeshjen kthyese, Shkupi nuk lejoi befasi dhe me rezultatin 1-1, mbylli takimin në Prishtinë, ndërsa me fitore 2-0 në Shkup, eliminoi Llapin me rezultat të përgjithshëm 3-1.

Golin për FC Shkupin, e shënoi Ali Adem, në minutën e 78’, kurse për KF Llapin shënoi Drilon Fazliu, duke barazuar shifrat në minutën e 84’.

Mund të jetë një imazh i 15 persona, people playing football, njerëz në këmbë dhe ambiente të jashtme

I lumtur për fitoren e skuadrës së tij, kryetrajneri Goce Sedloski mendon që duhet përmisuar ende dhe duhet të fokusohemi në lojën e ardhshme kundër CD Santa Clara.

”Në pjesën e parë, prita që detyrat tona t’i kryejmë si duhet dhe t’i mos i përsërisim gabimet e lojës së parë”.

“Kishte iniciativë nga skuadra e Llapit, e kam thënë edhe më herët, që ata janë kundërshtarë i fortë. Në përgjithësi nuk jam shumë i kënaqur me pjesën e parë, por në pjesën e dytë, djemtë tanë filluan të luajnë më mirë, kishim disa raste shumë të mira”.

“Rezultati 1-1 ishte I mjaftueshëm, më e rëndësishmja është që vazhdojmë tutje në Ligën e Konferencës së UEFA-s. Gjithashtu e rëndësishme kjo fitore është për klubin dhe për tifozët, sepse në një kohë të gjatë nuk kishim arritur këtë sukses”.

Mund të jetë një imazh i 2 persona, personat duke marrë pjesë në sporte dhe ambiente të jashtme

“Tani luajmë me një ekip me kualitet të madh, luajmë kundër Santa Clara nga Portugalia, ekip ky, shumë i mirë, por njëherë dua që të pushojmë dheiI uroj lojtarët për këtë fitore”.

“Më duhet t’i falënderoj edhe tifozët që erdhën nga Shkupi, për të na përkrahur”, u shpreh Goce Sedloski.

Në raundin e dytë të Ligës së Konferencës së UEFA-s, FC Shkupi do ta ketë përballë ekipin e CD Santa Clara nga Portugalia dhe ndeshja e parë do të zhvillohet me 22 korrik në stadiumin Arena “Todor Proeski”, në Shkup.

Alioski tërbon tifozët e Leeds, shqiptari drejt kalimit te Galatasaray

Serie A ndalon veshjen e fanellave me ngjyrë të gjelbër!